۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/01/29 مديران كل دفاتر امور بانوان و خانواده استان هاي كشور، با معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ديدار كردند
مديران كل دفاتر امور بانوان و خانواده استان هاي كشور، با معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ديدار كردند
مديران كل دفاتر امور بانوان و خانواده 21 استان كشور به همراه مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده، به منظور ديدار نوروزي با معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده، عصر روز دوشنبه 28/1/96 با حضور در دفتر امور زنان و خانواده رياست جمهوري، با خانم مولاوردي ديدار و گفت و گو كردند.
دكتر فهيمه فرهمندپور مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده، در ابتداي اين نشست، ضمن تبريك ايام و ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست به عنوان آخرين نشست نوروزي در دولت يازدهم، گزارشي از برگزاري طرح ملي توان افزايي زنان مدير و مسؤول ارائه داد و افزود: مقرر بود كه علاوه بر دوره ويژه مديران كه در شهريور ماه 95 در اردبيل برگزار گرديد، 43 دوره در 31 استان برگزار گردد كه 37 دوره برگزار گرديد و 6 دوره باقي مانده ان شاءالله تا نيمه ارديبهشت ماه برگزار خواهد شد. آخرين اين 6 دوره، در خراسان رضوي خواهد بود و پس از آن، پرونده اين طرح ملي بسته خواهد شد.
وي، در مجموع طرح توان افزايي زنان مدير و مسؤول را طرح موفق و رضايت بخشي دانست و گفت: نظارت بر دوره، توسط سازمان هاي مردم نهاد كه از سوي معاونت رياست جمهوري تعيين شده بودند انجام شد.
مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده ادامه داد: پيش بيني ما ، آموزش تعداد 2200 نفر از زنان مدير و مسؤول استان ها بود اما به دلايل مختلفي از جمله بازه زماني دوره ها كه از دهه فجر تا پايان اسفند 95 بود و نيز شرايط نامساعد جوي در برخي استان ها، ريزش داشتيم كه در اولين فرصت، گزارش تجميعي طرح را به معاونت امور زنان رياست جمهوري تقديم خواهيم كرد.
سپس خانم مولاوردي، معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن تبريك ميلاد پربركت حضرت زهرا سلام الله عليها و سال نو كه متبرك گرديد با نام نامي بانوي بزرگ اسلام، سال نو را سالي پربركت و فاطمي براي تمامي حضار و مردم كشور آرزو نمود.
معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده، برگزاري چنين جلسات دوستانه اي را ارزشمند و لازم دانست و گفت: از همدلي ها، همراهي ها، تعاملات و همكاري هاي خوب حوزه زنان و خانواده وزارت كشور و دفاتر امور بانوان استان ها، از همكارانم در معاونت امور زنان و از تمامي كساني كه در دوره چهارساله دولت يازدهم در پيشبرد مسائل حوزه زنان و خانواده در كنار هم بوديم و توانستيم برنامه هايي را در حوزه زنان و خانواده پيش ببريم، تشكر مي كنم.
وي با بيان اينكه در سال 95، اتفاقات خيلي خوبي به خصوص در حوزه زنان و خانواده كشور مانند ابلاغ سياست هاي كلي خانواده و ابلاغ منشور حقوق شهروندي افتاد، با اشاره به عنوان سال 95 مبني بر اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل، تشريح كرد: مجموعه فعاليت هاي گسترده اي در زمينه اقتصاد مقاومتي در كشور صورت گرفت از جمله بسته پيشنهادي وزارت كشور به چند استان. همچنين ارتباطات، حمايت ها و مشاركت هايي كه ما با دستگاه هاي دولتي و سازمان هاي مردم نهاد در اين خصوص داشتيم، سعي كرديم در چهارچوب ترويج و تقويت همكاري شبكه اي مثلث دولت با دولت، دولت با سمن ها و سمن ها با سمن ها، اقداماتي را صورت دهيم.
معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سال 96 كه با عنوان "اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال" نام گذاري شده است، گفت: ان شاءالله در اين سال، بتوانيم جايگاه مناسبي را براي زنان و خانواده باز كنيم و جا بيندازيم. معقتد هستم در زمينه اقتصاد مقاومتي، هنوز نتوانستيم آنگونه كه بايد و شايد نظرات و توجهات را جلب كنيم به اهميت و تأثير زنان، هم در وجه فرهنگي و خلق گفتمان اقتصاد مقاومتي و هم در وجه اقتصادي به عنوان عوامل توليد.
خانم مولاوردي افزود: ان شاءالله بتوانيم با برنامه ريزي درست، همراهي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و به طور كلي جامعه را جلب كنيم.
وي با تأكيد بر اينكه بايد به نحو احسن آنچه كه انجام شده و كمتر اطلاع رساني شده را به افكار عمومي گزارش دهيم، گفت: ارائه دقيق و كامل اين گزارش، با همكاري شما امكان پذير است چرا كه اگر گزارشات شما نباشد، نمي توانيم گزارش واقع بينانه و درستي از آنچه كه دولت تدبير و اميد در حوزه زنان و خانواده انجام شده را به اطلاع مردم برسانيم.
معاون رئيس جمهور ادامه داد: بايد در سال 96 در چهارچوب عنوان سال، برنامه هاي مشتركي داشته باشيم و بعد از ابلاغ برنامه ششم توسعه نيز، يك برنامه ريزي متناسبي را در حوزه زنان و خانواده داشته باشيم.
خانم مولاوردي با اشاره به دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراها كه در پيش رو داريم، گفت: عليرغم انتظاري كه ما داشتيم، استقبال شاياني توسط بانوان براي ثبت نام در انتخابات شوراي شهر صورت نگرفت و اميدواريم كه در مرحله انتخاب، منتخبين خانم، در حدي باشند كه ما را اميدوار كنند به اينكه در آينده تأثيرگذاري هاي لازم را داشته باشند و با حضور كمي و كيفي خود، شوراها را دچار تحولي كنند تا بتوانند قدم هاي جدي را براي زنان بردارند.
در پايان اين نشست صميمي، كه مديران دفاتر امور بانوان و خانواده استان هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، البرز، ايلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختياري، خراسان جنوبي، خراساني رضوي، خراسان شمالي، سمنان، فارس، قم، كرمان، گلستان، گيلان، لرستان، مازندران، مركزي، هرمزگان، همدان و يزد حضور داشتند، به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal