۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/01/28 اهتمام به حقوق كودك دفاع از سرمايه كشور است/ملت به كسي اجازه نمي دهد با اسم نامزد شدن كشور و ملت ايران را تضعيف يا تحقير كند
اهتمام به حقوق كودك دفاع از سرمايه كشور است/ملت به كسي اجازه نمي دهد با اسم نامزد شدن كشور و ملت ايران را تضعيف يا تحقير كند
به گزارش روابط عمومي وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، پيش از ظهر امروز در نشست صميمي با مديران كل دفاتر بانوان و امور خانواده استانداري هاي سراسر كشور، ضمن تبريك سال نو و اعياد رجبيه، از تلاش هاي مركز امور زنان و خانواده وزارت كشور تقدير و تشكر كرد. 
وي در خصوص جايگاه نهاد امور زنان و خانواده اظهار داشت: اساس تعالي و رشد هر جامعه اي، در استحكام بنيان خانواده است و دفاتر امور زنان و خانواده كه نقش مديريت كلان و هماهنگ كنندگي اين حوزه را برعهده دارند و هدايت كننده مجموعه هاي مرتبط با خانواده نيز هستند، ماموريت خطير حفظ جايگاه خانواده، كه كانون آن بانوان هستند، بر عهده اين نهاد است. 
وزير دادگستري و رئيس مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در رابطه با ورود استانها به مباحث مرتبط به حقوق كودكان تصريح كرد: خوشبختانه روند كار مناسب بوده و ساماندهي امور با سرعت انجام گرفته است و امروز مي توانيم ادعا كنيم يك شبكه پويا و فعال در حوزه حقوق كودك در كشور ساماندهي شده است.

** اهتمام به حقوق كودك دفاع از سرمايه كشور است
وي در اين رابطه افزود: بحث حقوق كودك بسيار مهم است و جامعه اي مي تواند به آينده اش اميدوار باشد كه براي كودكانش برنامه داشته باشد؛ اهتمام به حقوق كودك يعني دفاع از سرمايه كشور كه اصلي ترين مساله آن سرمايه انساني است و اگر همه واحدها براي امروز جامعه فكر مي كنند، حوزه كودك براي امروز و هم آينده كشور برنامه ريزي و فكر مي كند؛ اين حوزه، محور تحول اجتماعي است كه ميدان عظيمي بوده و به ميزان تحرك ما مي تواند اثر بخش باشد. 
پورمحمدي گفت: امروز اگر ما به كودك‌مان نظم ياد بدهيم در آينده جامعه قانونمندي خواهيم داشت. افراد جامعه بايد به حقوق ديگر افراد احترام بگذارند و حق مدار باشند و حريم‌ها حفظ شود، اما باز مي دانيم كه اين كار بسيار سخت است. 
وي به موضوع ترافيك در كشوري به عنوان مثالي از اين دست اشاره كرد و گفت: ما در حفظ فرهنگ ترافيكي همه امكانات را در گير مي كنيم تا يك فرهنگ ترافيكي در جامعه ايجاد كنيم، ولي باز مي بينيم كه حدود 6 الي 7 هزار ميليارد تومان جريمه در اين زمينه داريم. 15 الي 16 هزار ميليارد تومان پول بيمه مي گيريم؛ از طرف ديگر حجم بالاي تصادفات را در اين زمينه داريم؛ لذا مي توان گفت اگر فرهنگ ترافيكي را درست اجرا كنيم مي بينيم كه چقدر منابع كشور را آزاد كرده ايم. ما با اينكه اين همه دوربين گذاشته ايم، اما هنوز هم مي‌بينيم تلفاتمان در اين زمينه بالا است. اين اوضاع كي درست مي‌شود؟ زماني كه ما ضوابط راهنمايي و رانندگي را ياد بگيريم و به حق هم احترام بگذاريم. اين موضوع تحميلي نيست بايد در خون انسان باشد؛ لذا اگر مي‌خواهيم جامعه قانونمندي داشته باشيم، بايد به كودكان‌مان هم ياد دهيم.
پورمحمدي خطاب به مديران كل دفاتر بانوان و خانواده استانداري هاي سراسر كشور اظهار كرد: مسئوليت شما در امور بانوان و خانواده بسيار مهم است و اهميت زيادي دارد. ماموريت شما مردانه است. حتما اين ماموريت از مردها بر نمي آيد. اين كار بزرگ مردانه، غير از خانم ها از كسي بر نمي آيد. اين موضوع اساسي است. لذا كار شما مهم، اثربخش و تعيين‌كننده است. اين دفاتر نقش مديريت كلان را دارد. شأن دفاتر استانداري، شأن متفاوتي است و يك واحد مديريتي و هماهنگ كننده است. شما مسئوليت تمام امور دستگاه هايي را داريد كه در امور زنان و خانواده فعاليت مي‌كنند.
** انتخابات بايد ميدان بروز و ظهور اخلاق و نماد مدنيت باشد
وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه متاسفانه امروز انتخابات، ميدان تحقير، تضعيف، نديدن دستاوردها و خارج كردن رقيب به هر قيمتي است و بدترين حق‌كشي در فضاي انتخابات انجام مي‌شود، گفت: به هر قيمتي رقيب را از ميدان بدر كردن، تعريفي از انتخابات در نظام جنگل است كه متاسفانه در برخي از نظامهاي دنيا نيز همين رويه حاكم است؛ اما قرار نيست ما نحوه انتخابات ديگران و رفتار آن‌ها را تكرار كنيم بلكه قرار اين است كه انتخابات شاخص ظرفيت‌هاي انساني ما و ميدان بروز و ظهور اخلاق و نماد مدنيت ما باشد.
وزير دادگستري با بيان اينكه بايد فضاي انتخاباتي را به جشن توانمندي، عزت، مدنيت، اخلاق و وحدت تبديل كرد، گفت: زمان ‌انتخابات زمان رفع‌القلم نيست، بلكه اتفاقاً وضع شديدتر قلم است و اگر حق كشي و بي قانوني صورت گيرد، مجازات آن در اين ايام چندين برابر بايد باشد چراكه انتخابات، نماد مدنيت و تابلوي اجتماع است.
پورمحمدي با تاكيد بر اينكه هيچ كس از مسير آلوده به هدف صالح و سالم نرسيده و نخواهد رسيد، ادامه داد: اگر ما از يك تيم يا وزير يا نماينده شوراها يا شهردار و يا فرد كه داوطلب شده خوش‌مان مي آيد يا خير، انتقاد درست و صحيح را بگوييم و از آن دفاع كنيم، ولي بي‌حساب و كتاب و بي پروا قضاوت كردن درست نيست.
** ملت اجازه نمي‌دهد كسي كه داوطلب شده كشور و ملت را تضعيف و تحقير كند
وي اظهار كرد: عده‌اي مي گويند كه دولت كاري انجام نداده است؛ آيا دولت يك يا بيست نفر است؟ دولت صدها هزار نفر است؛ اگر رهبر معظم انقلاب مي گويند نظام اقتدار دارد، اين اقتدار از آسمان نيامده، بلكه از زمين آمده. كسي براي اقتدار توهمي تره خرد نمي كند. اگر صهيونيست ها و دشمنان براي اقتدار ايران حساب باز كرده اند به دليل اين است كه اقتدار كشور در زمين است نه در توهم. اين اقتدار با تلاش ها بدست آمده است. اقتدار اركاني دارد. يك بخشي از آن سياسي است، امنيت هم بخشي از اقتدار است. اگر كشور مقتدر است به دليل اقتصاد مقاوم، فرهنگ مقاوم و فضاي اجتماعي و سياسي و نظامي و امنيتي مقتدر است. البته مشكلات و ضعفها هم كم نيست ولي كمال بي انصافي است كه واقعيت ها را كتمان كنيم به دليل اينكه نامزد شده ايم؛ زيرا ملت اجازه نمي‌دهد كسي كه داوطلب شده كشور را تضعيف كند.
وزير دادگستري در خاتمه تاكيد كرد:‌ ما بايد فضاي انتخابات را تبديل به چنين توانمندي‌اي كنيم و انسجام و وحدت و اخلاق در آن باشد. اگر اين امر انجام شد در تراز ملت ايران است. ما بايد امروز فرزندان مان را براي چنين فردايي تربيت كنيم. آن‌ها در آينده مي آيند و به عنوان داوطلب و يا در ستاد انتخابات و يا به عنوان فعال سياسي حضور پيدا مي‌كنند و بايد ياد بگيرند كه چگونه رفتار مناسب و شايسته ملت ايران و انقلاب اسلامي داشته باشند.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal