۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1396/01/28 امسال برنامه جامع عمل را اجرايي مي كنيم
امسال برنامه جامع عمل را اجرايي مي كنيم
دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك گفت: در مجموع محور ما، برنامه جامع عمل است و امسال به صورت جدي‌تر اين پروسه را دنبال مي كنيم؛ سال 95 ارزيابي اين برنامه بود و در سال 96 اجراي جدي آن را مدنظر داريم كه همه مسائل كودك در اين برنامه، پيش بيني شده است.

به گزارش روابط عمومي وزارت دادگستري، مظفر الوندي دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، در نشست صميمي وزير دادگستري با مديران كل دفاتر امور خانواده و بانوان استانداري هاي سراسر كشور، گفت:‌ از آذر ماه سال گذشته توانستيم به 19 استان سفر كنيم و جلسات مرجع را در قالب كارگروه بانوان تشكيل دهيم و به سه الي 4 استان هم سفر دوم داشتيم و به برخي از شهرهاي تهران هم سفر كرده ايم كه نهايتا مي توانم بگويم كه به 24 استان سفر كرده‌ايم.
وي افزود: ما گزارش ها را به وزير دادگستري داديم. ايشان دستور دادند جلسه اي را در تهران برگزار كنيم. ما در مجموع كارها و محورمان، برنامه جامع عمل است كه قبلا اعلام شده و امسال به صورت جدي‌تر اين پروسه را دنبال مي كنيم و در دو سه استان هم به صورت افتخاري جلسات تخصصي را گذاشته ايم. سال 95 ارزيابي اين برنامه بود و در سال 96 اجراي جدي آن را مدنظر داريم. همه مسائل كودك در برنامه جامع عمل پيش بيني شده است.
بر اساس اين گزارش، در ادامه اين جلسه فهيمه فرهمندپور، مشاور وزير كشور و مدير كل دفتر بانوان وزارت كشور گفت:‌ يكي از مجموع كارهاي ما مربوط به اقداماتي است كه در استان‌ها در حوزه كودك انجام مي‌شود. همكارانم رصد كردن مسائل كودك را بر عهده دارند. من به عنوان مدير كل دفتر بانوان طي سه سال، 53 سفر استاني داشتم و در تمام اين سفرها حركت جدي اي وجود داشت و ما يك سامانه جديدي براي ثبت عملكرد دفاتر امور بانوان استان ها طراحي كرديم و بحث حقوق كودك را در بخش‌هاي مختلف اين سامانه پيش بيني كرديم. همكاران ما در استان ها براي اينكه ماموريت ها را به طور كامل انجام دهند عملا در موضوع كودك فعاليت مي‌كنند و ما نيز در موضوع كودك، شاخص هاي ارزيابي مان را وارد كرديم و در برنامه ابلاغيه سال گذشته و سال جديد نيز موضوع كودك در دستور كار و برنامه‌مان بوده است.
فرهمندپور ادامه داد: براي اينكه در حوزه كودك كار كنيم نيازمند تغذيه تخصصي و علمي و اطلاع رساني و بروز شدن در حوزه كودك هستيم. مرجع ملي همچنان كه مديريت كننده اقدامات دستگاه‌ها است بايد فكري درباره تخصصي و دانشي شدن موضوع هم داشته باشد؛ چرا كه اطلاع رساني و انتشار موضوع در اين زمينه بسيار مهم است.
تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal