۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور بانوان و خانواده دفتر بانوان و خانواده
صفحه اصلی
1395/11/19 بازدید مشاورین امور  بانوان و خانواده  دستگاه های اجرایی استان به همراه کارشناسان استانداری از تصفیه خانه فاضلاب بیرجند
بازدید مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرایی استان به همراه کارشناسان استانداری از تصفیه خانه فاضلاب بیرجند
کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده به همراه مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرایی و بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان از مدول اول و مدول در حال ساخت تصفیه خانه فاضلاب بیرجند بازدید کردند.
سامره مهربان مشاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در امور بانوان و خانواده ضمن خوشامد گویی به بانوان و تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: هدف از این بازدید را آشنایی بانوان با مراحل سخت و هزینه بر تصفیه فاضلاب و چرخه آب دانست.
کارشناس بهره برداری از تاسیسات فاضلاب امور آب و فاضلاب بیرجند در بازدید از مدول اول تصفیه خانه فاضلاب بیرجند به بیان توضیحاتی در مورد این تصفیه خانه پرداخت و اظهار کرد: ظرفیت این تصفیه خانه 10 هزار 500 مترمکعب در شبانه روز است که در حال حاضر به ظرفیت نهایی این تصفیه خانه رسیده ایم و به همین دلیل عملیات احداث مدول دوم تصفیه خانه از محل تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو در حال اجرا است.
محمدی پور ادامه داد: با توجه به وجود جلبک ها در پساب تصفیه خانه این آب بسیار مناسب برای استفاده در کشاورزی است که نیاز زمین به کودهای شیمیایی رابسیار کم می کند و مناسب برای کاشت محصولات کشاورزی قابل مصرف برای دام می باشد در حال حاضر خروجی آب این تصفیه خانه معادل آب 7 حلقه چاه کشاورزی با متوسط 140 لیتر در ثانیه است.
مدیر دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت بخش خصوصی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی نیز در بازدید بانوان از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب اظهار کرد: از سال 89 مطالعات اولیه این پروژه آغاز شد، در سال 90 مجوزهای لازم از شورای اقتصاد اخذ و در سال 91 قرارداد با بانک توسعه و تجارت اکو منعقد و تسهیلاتی به مبلغ 17میلیون یورو به این پروژه اختصاص یافت.
مهندس مهدی بهارشاهی با بیان اینکه مناقصات انتخاب پیمانکار و مشاور به صورت بین المللی انجام شده است، گفت: این پروژه جزء سه پروژه ای در سطح صنعت آب و فاضلاب کشور بود که موفق به بهره مندی از این تسهیلات شد و این موفقیت بزرگی محسوب می شود.
وی به فرایند به کار رفته در این تصفیه خانه اشاره کرد و یادآور شد: از جدیدترین روش ها در ساخت این تصفیه خانه استفاده شده که در زمانی کمتر از 8 ساعت عملیات تصفیه فاضلاب انجام می شود و هیچ بویی نیز ندارد این در حالی است که در مدول اول تصفیه خانه که از روش برکه تثبیت استفاده شده فاضلاب باید 35 روز برای تصفیه در برکه ها باقی بماند که زمان ماند زیاد یکی از عوامل ایجاد بو بوده که به دلیل نوع فرایند قابل اصلاح نیست.
مهندس بهارشاهی از پیشرفت کلی 31 درصدی این پروژه در حال حاضر خبر داد و گفت: این پروژه از خرداد 94 آغاز شده است و مدت اجرای آن 36 ماه است.
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal